EWE Shop | Konsept Mağaza

EWE SHOP | Konsept Magaza

Almanya’nın en büyük enerji şirketlerinden EWE AG’nin Türkiye pazarındaki faaliyetlerini yürüten EWE Turkey Holding, “EWE Shop” konsepti ile gaz, elektrik ve telekomünikasyon müşteri hizmetlerini tek bir noktada toplamak için yeni bir mağaza deneyimi ihtiyacını ortaya koydu. Bu ihtiyacın mağaza iç mimari ve cephe konsept mağaza tasarım hizmeti TEAM Proje Mimarlık tarafından karşılanmıştır.

TEAM Proje Mimarlık, Bursagaz, Kayserigaz, Millenicom ve EWE Enerji şirketlerinin tüm ürün ve hizmetlerini tek bir mağaza konseptinde sunabilmek için, kapsayıcı, dinamik ve tüm ihtiyaçlara cevap verecek bir planlama ve tasarım izleri oluşturmuştur.

Markalar için cephede oluşturulan tek renk siyah fon ve çerçeve, aynı guruba ait hizmetlerin tek bir çatı altında birleşmesini simgelerken, markaların okunabilirliğini arttırmıştır. Devamında ahşap yüzeyin içe dönük çizgisi davetkar bir form olarak dikkat çekmektedir.

Müşteri hizmetleri, ödeme alanı, ürün-hizmet tanıtımları ve bekleme alanları, sınırlı bir mekan içinde keskin malzeme geçişleri kullanılarak görsel ve kullanım olarak tanımlanmıştır. TEAM Proje’nin oluşturduğu konsept magaza tasarımda, bu tanımlamalar için kullanılan malzemeler ve renkler, verilen hizmetin karakterine ve hikayesine uygun olması amaçlanmıştır.

TEAM Proje Ekibinin oluşturduğu tasarım hikayesinin yanında, markalara ait görsel ve dijital tanıtım alanları oluşturularak verilen hizmetlerin vurgulanması ve marka bilinirliğinin yükseltilmesi sağlanmıştır.

LOKASYON

Türkiye

PROJE EKİBİ

Aykut Mete | Ayça Yavuz | Özkan Karabulut

PROJE TÜRÜ

İç Mimari Konsept Proje

PROJE ALANI

50 m²

MÜŞTERİ

EWE

ewe konsept magaza

 

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza

ewe konsept magaza